Tagasiside

Fomatone MG 332 (matt) RC multigrade

Reet Sau

Mõnusa, üsna tugevalt sooja tooniga paber. Pigem keskmise kui suure tundlikkusega. Katsepiltidel säriajad varieerusid 3 – 8 sekundi vahel. Ilmutivannis käitub nagu õige kaasaegne paber – ilmuma hakkab esimese poole minuti jooksul. Suurendasin 4 erineva tonaalsusega pilti. Ava (suurendi) oli kõikidel üks.


Tuhala nõiakaev. Pilt on hästi rahulik ja ühtlane. Pildistamisvalgus oli varahommikul, päike polnud veel tõusnud, väljas oli udu. Tugevaid kontraste pole, ei lisanud ka ise. Säriaeg oli 3,5 sekundit.
 

Portree 1. Pildistatud augustis, tugeva keskpäevase päikesevalgusega. Tundub, et päike toob paberi sooja tooni eriti mahlaselt esile. Säriaeg 8 sekundit.
 

Portree 2. Pildistatud hämaras toas lahtise avaga (f1:8) ja pika säriga (käest). Valgus langes vaid aknast kardina vahelt. Enamus pildi pinnast on hämaras, kuid detail ei ole kuhugi kadunud. Oleks ehk pidanud kontrasti lisama. Säriaeg 4,5 sekundit.
 

Maastik lammastega. Pildistatud pilves ilma keskpäeval. Suhteliselt ühtlane, võib-olla kõige sarnasem tonaalsus on Tuhala kaevu pildiga. Säriaeg 3 sekundit.

 

Kokkuvõtvalt:

Keskmisest soojem tonaalsus

Keskmine tundlikkus (hea)

Multigrade

RC, kuivab õhu käes kiiresti, aga võib ka föönitada

Poolmati pinnaga

Fotod: Reet SauFoto: Reet SauFoto: Reet SauFoto: Reet SauFoto: Reet Sau 

Tuhala nõiakaev

 


Portree 1


Portree 2

Maastik lammastega